Inginer instalatii electrice

TIAB, parte a grupului VINCI Energies, integrator de sisteme si solutii tehnice in domeniul instalatiilor electrice, HVAC, sanitare si al automatizarilor pentru industrie, infrastructura si tertiar isi mareste echipa! Te asteptam alaturi de noi!

Descrierea postului:

  • Analizeaza caietele de sarcini in vederea solicitarii de clarificari;
  • Dimensioneaza/proiecteaza instalatiile (pe baza caietului de sarcini si a documentatiei existente);
  • Elaboreaza tehnologia de executie a lucrarii care se oferteaza, in vederea analizarii si pregatirii ofertei;
  • Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate;
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati;
  • Colaboreaza cu departamentul Achizitii pentru a introduce in oferta cele mai bune preturi de materiale si echipamente;
  • Intocmeste cereri de oferta pentru materiale, echipamente si lucrari in subantrepriza;
  • Analizeaza si selecteaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
  • Calculeaza ofertele cu ajutorul programelor specializate;
  • Depune oferta la data si locul prevazut in caietul de sarcini;
  • Elaboreaza situatii de lucrari spre decontare pentru proiectele in derulare;
  • Asigura suport continuu echipelor de executie pe proiectele contractate.

Cerinte

  • Absolvent Facultate profil electric/energetic;
  • Experienta minim 3 ani in domeniu instalatiilor (proiectare, ofertare);
  • Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Rigurozitate si atentia pentru detalii;
  • Initiativa in actiuni;
  • Autorizatii ANRE constituie avantaj.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Traininguri de specialitate.